Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov prezident seçkilərində məntəqələrin 54.47 faizindən alınmış məlumatların nəticələrini açıqlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, mətbuat konfransında bu barədə məlumat verən Məzahir Pənahov deyib: “Bu gün Azərbaycanda 125 seçki dairəsinin hamısında seçkilər baş tutub. İndiyədək Mərkəzi Seçki Komissiyasına 6537 məntəqənin 3561-dən, yəni, 54.47 faizdən daxil olmuş məlumatlara əsasən İlham Əliyev 92.1 faiz səs toplayıb. Etibarlı sayılmış 2 milyon 711 min 804 səsin hesablanmasından sonra Əliyev İlham Heydər oğlu 2 milyon 497 min 542 səs (etibarlı səslərin 92.1 faizi) toplayıb və böyük fərqlə liderlik edir.

Председатель Центральной избирательной комиссии Мазахир Панахов объявил результаты данных, полученных с 54,47 процента избирательных участков на президентских выборах.
Как передает АЗЕРТАДЖ, сообщивший об этом на пресс-конференции Мазахир Панахов сказал: «Сегодня в Азербайджане состоялись выборы во всех 125 избирательных округах. По полученным ЦИК данным с 3561 из 6537 избирательного участка (54,47 процента), Ильхам Алиев на данный момент набрал 92,1 процента голосов. После подсчета 2 миллионов 711 тысяч 804 действительных голосов Алиев Ильхам Гейдар оглу набрал 2 миллиона 497 тысяч 542 голоса (92,1 процента действительных голосов) и лидирует с большим отрывом.